Kombi Tamiri

Kombi Tamiri

Kombi tamir onarım

Mekanların ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan cihazların en başında kombiler gelmektedir. Cihazların sağlıklı çalışması oldukça önemli olmakla birlikte, zaman içinde arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızalar basit olabilmekle beraber, ana kart arızası gibi çok ciddi problemler de olabilmektedir. Bu arızaların giderilmesi için kendiniz müdahale etmeye çalışmaktan kaçınmalı, mutlaka işinin uzmanı bir servis desteği almalısınız. Her kombi markası ve modeli için arıza kodları farklı olmakla beraber, cihaz doğru kodu vermeyebilir. Burada ise devreye işinde uzman bir servis elemanı girmektedir.

Çalışmayan bir cihazda öncelikle seçenekleri elemek ve bu doğruda gitmek gerekmektedir. Birden çok arızası olduğu halde tek arıza kodu veren cihazlar olabileceği gibi, tek bir arıza için birden fazla arıza kodu veren cihazlar da bulunmaktadır. Kullanıcıların en çok dikkat etmesi gereken konu ise, webde gördüğü her uygulamayı cihazında denememek olmalıdır.

Günümüz şartlarında hayat oldukça zorlaştığı için, basit arızaları gidermek ve bunun için ücret ödemekten kaçınmak isteyebilirsiniz. Fakat yapacağınız en küçük hatanın çok daha büyük masraflara kapı aralayabileceğini unutmamak gerekmektedir. Çok basit bir arıza için müşteriye kabarık bir fatura çıkaran fırsatçılar sebebiyle, kullanıcılar daha hassas davranmakta elbette haklıdır. Bunun önüne geçebilmek için yapacağınız şey kombiyi tamir etmeye çalışmak değil, güvenilir firmalarla çalışmak olmalıdır.

Konya Kombi Servisi

Arızaların oluşmasının önüne geçmek veya minimum seviyeye indirmek için uygulayabileceğiniz basit yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları;

1.     Kombi eğer dış mekandaysa mutlaka dolapla muhafaza edilmelidir. Özellikle kışın soğuk günlerde tesisatta bulunan su donabilir. Bu da cihazınıza ciddi zararlar verecektir. Kombinizin donduğunu düşünüyorsanız kesinlikle müdahale etmemeli ve derhal bir servis çağırmalısınız. Ayrıca donma riskinin önüne geçebilmek adına en düşük seviyede bile olsa kombiyi çalışır halde bırakmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

2.     Kombi dış mekanda olmasa bile, bacasına kuşların yuva yapması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Eğer uzanabildiğiniz bir yerdeyse mutlaka kombi bacasını belirli aralıklarla kontrol edin. Kuşların yuva yapmak için getirdikleri parçalar baca içine kaçacağı için zehirli havayı dışarı atamayan kombi ya bozulur ya da içeri vererek sizin hayatınızı tehlikeye atar.

3.     Cihazınızda bir arıza olmasa bile belirli aralıklarla kombi suyunu dengelemek gerekmektedir. Zaman içinde kullanılan suda eksilmeler yaşanması normaldir. Kombinin su ayarına dikkat etmek hem arıza vermesinin önüne geçmekte hem de cihaz ömrünü uzatmaktadır.

4.     HER YIL MUTLAKA KOMBİ BAKIMINI YAPTIRMAK. Kullanıcıların gereksiz bulduğu veya ötelediği yıllık kombi bakımı, arızaların başlamadan habercisi olmaktadır. Gerçekten işinin ehli olan bir usta, bakım yaparken cihazınızda var olan sıkıntıyı siz fark etmeden size söyleyecektir. Daha en başında bu durumdan haberdar olmak, hem ansızın soğukta kalmanızın önüne geçecek hem de bozuk parçanın diğer sağlıklı çalışan parçalara zarar vermesinin önüne geçerek daha büyük bir arızanın önüne geçecektir. Ayrıca kombi bakımı düzenli olarak yapılan cihaz, diğer cihazlara nispeten çok daha az hasar göstermektedir.

5.     Belirli aralıklarla petek bakımı yaptırmak da olası cihaz arızalarının önüne geçmektedir. Zaman içinde tesisatta dolaşan su balçık kıvamı almakta ve kombiyi yormaktadır. Tıpkı canlılar gibi elektronik cihazlarda kapasitesinin üstünde yük taşıdığında erkenden yıpranmaktadır. Daha iyisi daha kalitelisi olsun diye dünya kadar bedel ödediğiniz cihazınızın, uzun yıllar size hizmet etmeye devam edebilmesi için bakımlarını aksatmamak gerekmektedir.

Yukarıda saydıklarımızı uygulamak cihazınız için elbette büyük katkılar sağlayacaktır. Fakat yine de arıza aldığınızda, kombinizden gerekli verimi alamadığınızda bizimle iletişime geçerek servis talebi oluşturabilirsiniz.


Bir Profesyonel İle Çalışmak İstermisiniz ?

Alanında uzman personel kadromuz, uzun yıllar sektör tecrübesi ve dahası için...

Hemen Bize Ulaşın.